Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
1stXI 14 24 Feb 18
3 Mar 18
St Kevins OC
163 A Fernon 65  HM Sandaradura 4/52 A Mills 2/10
def Canterbury
162 H Crothers 62  P Turnbull 3/34 N Wong 2/10 JJ Sampson 2/51
Olney Oval 
2ndXI 14 24 Feb 18
3 Mar 18
Canterbury
226 SJ Townsend 71* S Will 60  J Haroon 3/36 J Matheson 2/30 CK Sampath 2/49
def East Malvern Tooronga
156 J Wheatley 55 J Stewart 27  T Winter 3/22 SJ Townsend 3/35
and 6/94 CK Sampath 28* D Majtlis 27  W Townsend 2/4 SJ Townsend 2/21
Canterbury Sportsground 
3rdXI SF 11 Mar 18 Heathmont
8/212(cc) M Jones 53 J McNeil 38 J McCabe 34 J Dove 34  A Mayhood 2/35 P McCormick 2/54
def Canterbury
7/205 W Steventon 64 RT Arians 49* M Forwood 39  J Taylor 2/32 T Repalust 2/44
Canterbury Sportsground 
4thXI 20 4 Mar 18 Canterbury
7/259(cc) M Shuttleworth 84 H Keshishian 50 M Forwood 41  S Anderson 3/46 JP Brookes 2/26
def Malvern
175 H Carter 75  BJ Williams 4/17 MM Thomas 2/20
Canterbury Sports Ground 
5thXI 20 4 Mar 18 Canterbury
75  P Bonaddio 4/13 N Nagarajah 2/8 S Nandury 2/15 M Reddy 2/22
def by Youlden Parkville
175 S Paleri 60 T Talwar 35  JD Martin 3/11 J Gomezel 2/12 C Smith 2/28
Elgar Park North West 
Over 40's (1) GF 25 Feb 18 North Balwyn
2/95 R Macafee 43* J Kline 34  
def Canterbury
9/91(cc) S Will 30  C Anderson 3/6 MJ Kerr 2/16
Macleay Park D S Bull Oval 
Over 40's (2) SF 11 Feb 18 STC South Camberwell
6/231 P McMahen 45* CA Judd 41* P Urquhart 38 T Macmillan 34*  G Maynier 2/23
def Canterbury
9/227 JS Beer 42* G Maynier 40* J Wood 40* M Azzopardi 25  A Leoncelli 2/18
Nettleton Park East 
Over 50's (1) SF 11 Feb 18
18 Feb 18
Canterbury
8/158(cc) M Kent 43* C Kent 30  P Rosenthal 2/12 MJ Whitehead 2/26
def by Koonung Heights
5/159 M Crooks 34 P Rosenthal 31* M Osborne 26  
Hislop Reserve #1 Oval 
Over 50's (2) 7 4 Feb 18 Canterbury
6/170(cc) B King 42* M Loy 40 M Tiffin 35  N Papadopoulos 2/25
def by Warrandyte
3/229(cc) C Jackson 42* J Yoffa 36* A Drury 35 D Lamba 34* S Grocott 32 G Warren 27  
Hislop Reserve #2 Oval 
Under 12A R J Barker 9 24 Feb 18
3 Mar 18
North Balwyn
4/190(cc) J Shepherd 51* LJ McNeill 46  
def Canterbury
9/100(cc) M Sherry 32*  P Thilakaratne 2/18
Macleay Park No 2 
Under 12B G Male 9 24 Feb 18
3 Mar 18
Canterbury B1
8/130(cc)  
def by Ashwood
4/236(cc) N Billing 40* M Pirozek 33* J Bryan 25*  
Hartwell Sportsground (East) 
Under 12C F Jackson 14 3 Mar 18 Richmond Union
5/101(cc)  J Condello 2/7
def Canterbury
85  Z Douglas 2/7
Fletcher Oval No 2 
Under 16A A G Grace 9 23 Feb 18
2 Mar 18
Donvale
5/206 JH Bardwell 85* J Conroy 52  
def Canterbury
7/204(cc) S Meagher 51 PC Lindsay 45 M Forwood 35  J Conroy 4/46
Boronia Grove Reserve 
Under 14A C L Martin GF 18 Mar 18 Glen Iris
153 E Pick 62  J Horsey 3/19
def Canterbury
90 L Ross 40  LJ Peel 2/4 E Pick 2/15
Macleay Park No 3 
Under 14B F J Dobeli 9 23 Feb 18
2 Mar 18
Balwyn Blasters
6/189(cc) JJ Gale 45 EJ Cunningham 37* WO Wrigley 33 JD Wessels 32  
def Canterbury B1
142 W Dawkins 41  MW Steinschulte 3/16 EJ Cunningham 2/18
Myrtle Park No 2 (East) 
Under 14B JD Norman 9 23 Feb 18
2 Mar 18
BYE
Canterbury B2
 
Under 14C J.Bate 9 23 Feb 18
2 Mar 18
Canterbury
114  S Greene 2/11 C Barratt-Smith 2/15 T Faranda 2/20
def by Deepdene Bears/Balwyn
7/189(cc) M Sheehan 26*  M Hicks 3/6 J Burnett 2/22
Hislop Park No 2 Oval (Central) 
Under 16B T R Bellis 9 23 Feb 18
2 Mar 18
Canterbury
8/115 AL Scott 50*  A Ellis 3/13 K Zalac 2/15
def Donvale
88 D Hernandez 29  J Quartel 2/10
Highfield Park (Lower) 
Under 10 Yellow 14 3 Mar 18 Canterbury
3/168(cc)  L Andreopoulos 2/17
def Balwyn Yellow
13/70(cc)  M Pitot 2/4 A McDonald 2/7 O David 2/8
Hislop Park No 2 Oval (Central) 
Under 10 Sunday 14 4 Mar 18 Canterbury
4/131  
def Ashwood Gold
8/96  K Briffa 3/14 L Stabek 2/8 W Newman 2/9
Hislop Park No 1 Oval (East) 
Under 10 Sunday Gold 14 4 Mar 18 Canterbury 2
9/101(cc)  T Pinder 3/13 J Ruddick 2/7
def by Glen Iris Wizards
4/102(cc)  J Rutten 2/7
Hislop Park No 2 Oval (Central) 
Under 10 Sunday Gold 14 4 Mar 18 Glen Iris Ravens
5/121(cc)  B Harmer 2/1 L Rose 2/9
def Canterbury 3
9/81  
Dorothy Laver West (North) 
Under 12B E R Frampton 9 24 Feb 18
3 Mar 18
Canterbury
7/110(cc)  A Dang 2/4 S Rees 2/7
def by Donvale
9/187(cc) O Stambe 40 A Dang 27* A Ellis 25  C Evans 2/16
Hartwell Sportsground (West) 
Under 12B G Smith 9 24 Feb 18
3 Mar 18
Clifton Hill
8/173(cc) N Rath 28 n camroux 26 H Carter 25*  E McCorkell 4/8
def Canterbury B3
7/122(cc)  
Ramsden Street Reserve 
Kookaburra T20 Cup (www.kookaburra.biz) 3 12 Dec 17 Mont Albert
4/143(cc) E Wilson 41 JA Joslin 37  
def Canterbury
9/102(cc)  LT Power 3/11 JT Brown 2/14 AR Padbury 2/19
Mont Albert Reserve 
IEGC Stage 2 Stars 16 14 Mar 18 Canterbury Trailblazers
6/65(cc)  
def by Canterbury Smooth
8/78 H Pearce 27*  A Wong 2/5 E Wood 2/5 V Gonsalves 2/9
Hislop Park No 1 Oval (East)